HILTONSA MERSİN YAĞ TUTUCU SİSTEM İYİLEŞTİRMESİ

HILTONSA MERSİN YAĞ TUTUCU SİSTEM İYİLEŞTİRMESİ

Hiltonsa Mersin Otelinde bulunan yağ tutucu olarak eski sistem yağ tutucu ekipman kullanılmaktadır. Bu ekipmanların kontrol edilmesi, temizliği ve tamir ve bakımları çok zor şartlarda yapılmaktadır. Ayrıca  kullanılan ekipmanlar yağ tutma özelliği bakımından eski teknolojiye sahiptir.

Yağlı boru hatları kademeli olarak açılmış ve bu iş için özel olarak hazırlanan el aletleri ile itinalı bir şekilde boru iç cidarları temizlenmiştir.

Çalışmalarımız sırasında pik borular kelepçelerinden ayrılmak suretiyle askıdan aşağı alınmış ve yerde temizlenerek yeniden montajı yapılmıştır. pik borular bu çalışmalar sırasında terazisinde montajı yapılmıştır.

Temizleme sonrasında boruların iç kısımları tamamen yağ ve diğer tortulardan arındırılmıştır. Çalışmalar sırasında pik borularda ek kısımlarında kullanılan kelepçeler de yeni tip rapid kelepçe ile değişimi yapılmış ve sızdırmazlıkları da kontrol edilerek kaçırmaz duruma  getirilmiştir.

Yağ tutucu odası bulunmaması nedeni ile kapalı otopark içinde yeniden oda yapılmıştır. Bunun y-tong malzeme kullanılarak yeni oda yapılmıştır. Odaların duvar örme işleri sonrasında oda içlerinde zemin ve duvarlar fayans ile kaplanmıştır.

Odaların iç kısımlarında aydınlatma ve yangın algılama tesisatları düzenlemeleri yapılmıştır.


HILTONSA yönetimi tarafından alımı uygun görülen KESSEL marka yağ tutucu cihazları için mağazaların atık kapasite hesapları yapılarak cihaz kapasite tayini yetkili firma tarafından yapılmıştır.

KESSEL yağ tutucu cihaz çıkış pik boru bağlantısı  yapılarak cihaz mekanik bağlantıları tamamlanmıştır. Cihaz elektrik bağlantıları da tamamlanarak ana giriş v otomat bağlantısı yapılmış ve cihaz enerjisi verilmiştir.

Kessel yağ tutucu cihaz bağlantısı yapılmış ve mutfaktan atık su almaya başladıktan sonra denge kabında ve çıkış kanal bağlantısı olan borularda yapılan kontrollerde yağların kanala atılmayıp cihaz tarafından ayrıştırıldığı ve yağ tankında toplandığı görülmektedir. Çıkış kontrol logarında kanala giden sular artık gri su olmuştur.

Yağ tutucu cihaz oda içinde havalandırma kanal bağlantıları tamamlanmıştır. Cihaz havalık bağlantıları yapılmış ve bu sayede cihaz içinde oluşan atık gazlar ile kötü kokular bu borular sayesinde çatı üzerinde atmosfere atılmaktadır.

Çalışmalarımız sırasında çalışma ortamları gerekli ISG tedbirleri alınarak çalışmalar yapılmıştır. Çalışma alanlarında brandalar ile kapatılarak uyarı işaretleri ve şeritleri ile donatılmıştır.

© Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır. - Kayseri Web Tasarım Yedirenk Interactive